Select Page

Daido Steel NAK80

Yüksek parlatılabilirliğe sahip ön sertleştirilmiş (40 HRC) plastik kalıp çeliği.

NAK80’in mucidi ve isim hakkı sahibi Daido Steel’den. Orjinal. Made in Japan.

NAK80 Plastik Kalıp Çeliği Özellikleri

NAK80; plastik sektöründe devrim yaratan yüksek performanslı plastik kalıp çeliği!

NAK80, olağanüstü sertlik, aşınma direnci ve tokluğa sahip, ön sertleştirilmiş bir çeliktir. Çok yüksek parlatılabilirliğe sahiptir. Mükemmel boyutsal kararlılığı ve yüksek stres ve basınç seviyeleri altında şeklini ve formunu koruma yeteneği, onu yüksek hassasiyetli plastik kalıp uygulamaları için ideal seçim haline getirir.

İster otomotiv parçaları, ister elektronik bileşenler veya tıbbi cihazlar üretin, NAK80 tutarlı ve yüksek kaliteli sonuçlar sunar. Ayrıca kalıp, maçalar ve fikstürlerin yanı sıra vidalar ve ejektör pimleri gibi diğer yüksek aşınma direnci gerektiren parçaların üretiminde de yaygın olarak kullanılır.

Bu ön sertleştirilmiş çelik, olağanüstü tokluk ve boyutsal kararlılık sağlayan optimum sertlik 37-43 HRC’ye sertleştirilmiştir.

NAK80’in işlenmesi kolaydır ve doğru takımlar ve kesme hızları ile işlenmiş parçalarda yüksek kaliteli bir yüzey elde edebilirsiniz.

NAK80 kullanmak, yüksek hassasiyetli plastik kalıplama gerektiren tüm işletmeler için akıllıca bir seçimdir. Modern üretimin taleplerini karşılamak için gerekli olan tutarlı sonuçlar veren güvenilir ve çok yönlü bir malzemedir.

Bir sonraki plastik kalıp çeliği projeniz için NAK80’i seçin ve farkı kendiniz deneyimleyin. NAK80’in işletmenize nasıl fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın!

Plastik Kalıp Çelikleri Değerlendirme Tablosu

 • Aşınma dayanımı 90% 90%
 • Tokluk 80% 80%
 • Parlatılabilirlik 100% 100%
 • Desen performansı 100% 100%
 • İşlenebilirlik 100% 100%
 • Kaynak yapılabilirlik 100% 100%

Yukarıda verilen bilgiler sadece DİĞER PLASTİK KALIP ÇELİKLERİ ile kıyaslamak amaçlıdır. Detaylı teknik bilgi ve malzeme seçimi hakkında bilgi almak için lütfen teknik ekibimiz ile iletişime geçiniz.

NAK80 Ana Özellikleri

 • Çözeltiye alınmış ve yaşlandırılmış 37-43 HRC.

-Isıl işlem gerektirmez, direkt olarak işlenip kalıp imalatına hazırdır.

 • Ni-Al-Cu çökelme sertleştirmesi ile sertleştirilmiştir

-Çok yüksek işlenebilirlik.

-Kolay kaynak yapılabilirlik

-Kullanım sırasında yüksek hassasiyeti korur

-Tüm kesit boyunca homojen sertlik

 • Özel ergitme yöntemleri ile üretilmiştir

-Çok yüksek parlatılabilirlik

-Çok homojen desen/dağlama performansı

-Mükemmel ayna yüzeyi parlatılabilirliği

-Tel erozyon sonrası yüksek yüzey kalitesi

NAK80 Kimyasal Kompozisyon

NAK80’in kimyasal kompozisyonu, sözleşmeler gereği gizli tutulmaktadır ancak düşük karbon ve çökelme sertleştirmesi için nikel-alüminyum-bakır içeren bir çeliktir.

Diğer bilgiler;

Daido Steel Hakkında

Daido Steel Co. Ltd. 1916 yılında Japonya’da kurulduğundan beri, zorlu gereksinimleri karşılayacak mukavemet, işlenebilirlik ve diğer özellikleri elde etmek için hurda çeliği diğer malzemelerle birleştirmede kapsamlı becerilere sahiptir. Dünyanın en büyük özel çelik üreticilerinden biri olarak Daido Steel, otomobil şanzımanı ve motor parçaları gibi katma değerli çeliklerin yanı sıra gemilerde, uçaklarda ve elektrik jeneratörlerinde kullanılan bileşenleri de sunmaktadır. Takım çeliği ana ürünleri arasında yer almaktadır ve şirket, soğuk iş takım çelikleri, sıcak iş takım çelikleri, yüksek hız takım çelikleri ve plastik kalıp çelikleri için geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Daido Steel, müşterilerine kaliteli ürün ve yüksek performansli teknik destek sunmaya devam etmektedir.

 

Kalıp Yapımında Kolaylık

Ön sertleştirilmiş; tekrar ısıl işlem uygulanmasına gerek kalmaz ve direkt olarak işlendikten sonra kullanılabilir

İşlenebilirlik; NAK80, diğer ön sertleştirilmiş çeliklere göre çok yüksek işlenebilirliğe sahiptir. Bu sayede, çok büyük plastik kalıpları kısa sürede ve daha az takım kullanılarak üretilebilir.

 

Stok Bilgisi

 • Lama olarak 400 mm kalınlığa kadar,

devamlı olarak stok tutulmaktadır. Yeni bir çelik olduğu için stok hızlı bir şekilde artmaktadır. Güncel ölçüler için lütfen iletişime geçin.

Müşterilerimize daha uygun ölçü seçenekleri sunabilmek amaçlı stoklarımızı devamlı çeşitlendiriyor ve güçlendiriyoruz.

NAK80 Kullanım Alanları

 • Yüksek hassasiyetli plastik kalıpları
 • Makine parçaları, endüstriyel ekipmanlar vb.
 • Kauçuk kalıpları
 • Şeffaf ürünler ve ayna yüzeyi parlaklığı gerektiren diğer ürünler için plastik kalıpları
 • Form kalıpları vb. kalıplar
 • Tel erozyon yüzeyinin önemli olduğu kalıp vb. ürün uygulamalarında

yaygın bir şekilde NAK80 kullanılır. Dünyanın önde gelen sanayi kuruluşları NAK80’i tercih etmektedir. Referanslar için lütfen iletişime geçiniz.