Select Page

Hakkımızda

Önerler Çelik ve Isıl İşlem, Türkiye’de otomotiv ve makine endüstrisinin merkezi konumunda bulunan Bursa’da 1967 yılında, kurucumuz teknik öğretmen Sn.Adem Öner’in kendi imkanları ile imal ettiği elektrikli bir fırınla ısıl işlem faaliyetlerine, 1974 yılı itibariyle takım çeliği satış hizmetlerine başlamıştır.

Günümüzde firmamızın ısıl işlem şubesi, BTSO OSB’de bulunduğu, yaklaşık 5000 m2 lik  modern tesisinde atmosfer kontrollü fırınlar, vakum fırınları, nitrasyon fırınları ve indüksiyon sertleştirme makinaları ile müşterilerinin tek noktadan ısıl işlem ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Isıl işlem şubemiz; ıslah, sementasyon, gaz nitrokarbürleme, gaz nitrasyon, vakum sertleştirme, vakum sementasyon, tavlama, gerilim giderme, vakum altı sert lehimleme, menevişleme, indüksiyon sertleştirme işlemleri haricinde, taşlama, test – analiz ve ayrıca ısıl işlem ve çelik konusunda teknik destek hizmetleri de vermektedir.

Isıl işlem şubemiz, 2001 yılında QS-9000, 2006 yılı itibarı ile de IATF 16949 belgesine hak kazanmıştır. Ülkemizde ısıl işlem talebi sürekli  artmakta olan uzay, havacılık ve savunma sanayi sektörüne daha kaliteli hizmet verebilmek için 2020 yılı itibarı ile AS9100 kalite belgesine hak kazanmıştır.

Çelik satış şubesi ise Beşevler Sanayi Bölgesi’nde bulunan satış ve stok sahası ile başta soğuk iş takım çeliği, sıcak iş takım çeliği, plastik kalıp çeliği, darbe çeliği, yüksek hız çeliği, civa çeliği, toz metal çelikler ve alaşımlı imalat çelikleri  olmak üzere farklı tip ve ebatlarda çeliklerin satış hizmetini sunmaya devam etmektedir.

Sektöründeki teknolojik gelişmeleri sürekli takip eden ve yatırımları ile bu teknolojilerin Türkiye’deki öncülerinden biri olan firmamız, 50 yıllık birikimi, deneyimli kadrosu ve 3 kuşaktır görevinin bilincinde olan yönetim kadrosu ile takım çeliği ve ısıl işlem konusunda  sektöründe lider uluslararası ve yerli sanayi kuruluşlarının tercih ettiği çözüm ortağıdır.

1967 BURSA