Select Page

Ön Çalışma

Yeni bir parçanın ilk denemede başarılı bir şekilde uygulanması şansını artırmak için tüm müşterilerimize bir ön çalışma ile başlamalarını öneririz. Ön çalışmada tipik olarak, müşteriyle şartların görüşüldüğü ve uygulama için gereksinimlerin belirlendiği bir toplantı başlar. Ardından uygulamaya en uygun Vibenite® alaşımı belirlenir.

Ya müşteri bir çizim dosyası paylaşır ya da VBN ve Önerler olarak, müşterinin spesifikasyonuna göre parçaların çizimini oluştururuz. Genellikle VBN, eklemeli imalat için müşteri çizimini optimize eder ve makine için son tasarım dosyasını oluşturur.

VBN ve Önerler, müşteri ile konuşulan sayıda parçayı üretir ve parçaların doğru sertleşmesi için parçalara uygun ısıl işlem uygulanır. Tercihe göre, parçalar müşteri tarafından işlenebilir ve taşlanabilir, ancak talep edilirse VBN bu hizmetleri de sunmaktadır. Son olarak, parçalar müşteri tarafından test edilmeye hazır hale gelir.

Testten sonra VBN, Önerler ve müşteri, test sonuçlarının tartışıldığı ve nelerin geliştirilebileceğini belirlediği yeni bir toplantı gerçekleştirebilir.